KALORİFER TEMİZLİĞİ

Özel Kombi Servisi

Kombi bakımı Kombi bakımı nasıl yapılmalıdır Kombi bakımının önemi Kombi kullanımı Kombi servisi kombi temizliği Konya Ariston kombi Konya ariston kombi arıza Konya Baykan kombi Servisi Konya Baykan Servisi Konya Baykan Servisleri Konya Bosch kombi Servisi Konya Bosna Hersek Kombi Servisi Konya buderus Kombi Servisi Konya Buderus Servisi Konya Buderus Servisleri Konya Cumhuriyet Kombi Servisi konya demirdöküm servisleri Konya Demirdöküm Teknik Servis Konya Eca Kombi Bakım Konya Eca Kombi Servisi konya Eca servisi Konya Eca Servisleri Konya ferroli servisi Konya Karatay Kombi Servisi Konya kombi Bakım Konya kombi servisi Konya kombi servisi hizmetleri konya Meram Kombi Servisi konya petek bakım konya Petek Temizleme konya petek temizleme kampanyası konya petek temizleme servisi konya petek temizleme servisleri konya Protherm Servisi Konya Protherm Servisleri Konya Selçuklu Kombi Servisi Konya Tesisat Temizleme Konya Vaillant Servisleri Konya Viessmann kombi servisi Konya viessmann Servisi Konya viessmann Servisleri Kombi  bakım , konya Kombi Servisi , Konya kombi Tamiri , konya Kombi teknik Servisi , Konya kombi , Konya kombi Bakım Servisleri , Konya kombi Yedek Parça , Konya Kombi Servis Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radyatör Temizliği - Konya Petek Yıkama

 

Kireç ve bakteri oluşumları nedeni ile tesisatınız da ve radyatörlerinizde  daralmalar hatta tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir. Bu tür oluşumlar  zamanla birikerek dönüşü olmayan kapanmalara neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda kullanıcı, ısnma problemlerinin artışından kaynaklı tesisat değişimi ve radyatör değişimlerine kadar maruz kalmaktadır. İki yılda bir yapılan petek yıkama işlemleri tesisatta ve radyatörde çöküntü halinde maydana gelen tortuların basınçlı havalaı makinelerle dışarı atılmasıdır. uzun yıllar atılmadığı takdirde bu tortular taşlaşarak sistem verimini düşürmektedir. tıkanmış bu hatlar ısıl verimi düşürmesinin yanında birçok zarar da vermektedir. Yakıcı cihazlarında bulunan mekanik parçalrın  su akışının zorlanması sebebi ile zarar görmesidir. Sık karşılaşılan arızalar pompa sıkışmaları, pompa yanması, eşanjör tıkanmaları ve ejanjör delinmeleri dir. Bu tür arızalar kullanıcıya yüksek maliyette hesap çıkarmaktadır. Petek yıkama işlemleri kullanıcının tesisat durumuna göre 2 saat il 4 saat arası sürmektedir. Her bir petek tek tek yıkama işlemine tabi tutulmaktadır. Ayrıca yıkama işlemlerini çift yönlü yıkama sağlamaktayız.MYK belgeli profesyonel servis elemanlarımızın petek yıkama aşamaları aşağıdaki gibidir.

 

 

 • Yakıcı cihazının sıcaksu ve kalorifer devresinin sağlamlık kontrolünün yapılması
 • Yakıcı cihazının Giriş- Çıkış vanalarının kapatılması
 • Banyo radyatörünün alt bağlantısının sökülmesi ve suyunun boşaltılması
 • Kalorifer Yıkama makinesinin hatta bağnması
 • Mevcut tüm peteklerin vanalarının açılarak kontrollerinin yapılması
 • Yüksek basınçlı makine ile hatta su ve hava verilerek çift yönlü olarak genel tortunun sistemden dışarı atıması
 • Tek radyatör kalacak şekilde tüm vanalar kapatılarak her petek için çift yönlü yıkama sağlanması
 • İşlem sonunda sistem devreye alınarak peteklerin havalarının alınması
 • Gerekli durumlarda reglaş ayarının yapılması

 

 

 

 

 

 

 

 

Yerden Isıtma Temizliği

 

Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamurlaşmayı mobil sistem temizleme makinemiz ile temizliyoruz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları tek tek temizliyoruz. Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için boruların içerisinde çamur tabakasından eser kalmıyor. Bu işlemi ayrıca kimyasalla yaptırmak isteyen müşterilerimiz için özel kimyasal ile temizlik yapılabiliyor. Bu kimyasal borular içerisinde biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri yok eder.Isıyı  su ile ileten tüm ısıtma sistemlerinin  en büyük düşmanı su içerisinde bulunan kireç ve mikro organizmalardır. Kireç, ısınan sudan ayrışarak geçtiği tüm yüzeylere yapışarak zamanla sert plak taşlar oluşturur. Bu oluşumlar ısıtıcı cihazınızın içerisinde bulunan eşanjör, plak eşanjör, su pompası ile tüm tesisatınızın içini doldurmaktadırlar. Zamanla ısı iletimini  ve   ısı geçirgenliğini düşürdüklerinden  dolayı ,  yüksek yakıt giderlerine rağmen ısınmama problemleri oluşmaktadır. Diğer bir etken ise mikro organizmalardır. Bu bakteriler su içerisindeki oksijeni tüketerek belirli bir süre canlılıklaını korurlar ancak  bir süre sonra canlılıklarını yitirirler. Tesisat boşaltıldığında görüğünüz siyah su ve çamurlaşmanın en büyük sebebi budur. Bu çamurlaşma zamanla sistem tıkanmalarına ve pompa arızalarına sebeb olmaktadır. Siz değerli müşterilerimiz için , alanın da deneyimli ve eğitimli çalışma arkadaşlarımızla beraber teknolojik cihazlarımızla ve kaliteli kimyasallarımızı kullanarak en iyi hizmeti vermekteyiz. % 20 enerji tasarrufu sağlayan yıkama işlemi 2 yılda bir tekrarlanmalıdır.

 

Yerden Isıtma Temizliği Nasıl Yapılır

 • Daire içerisinde bulunan  tesisata göre kullanılacak ilaç miktarı hesaplanır
 • Kollektörlerden  makina tesisata bağlanır
 • Tüm tesisat içerisindeki çamurlu su temiz su gelene kadar yıkanır
 • Tesisata ilaç basılır ve kapalı devre 3 saat kadar çevrilir
 • Durulama yapılır
 • Sisteme su basılır
 • Sistem havaları alınır
 • Sistem çalıştırılır